День Безпечного Інтернету
День Безпечного Інтернету відзначається у світі щорічно в лютому (вівторок другого тижня лютого). Англійською мовою звучить як Safer Internet Day. Точний переклад свята звучить як «День БезпечНІШОГО інтернету», тому що повністю безпечним інтернет зробити неможиво.
Але можливо, знаючи і виконуючи деякі правила і поради, зробити його безпечнішим для дітей і дорослих.
То ж кілька порад для батьків :
Ø Виявляйте зацікавленість до віртуального життя вашої дитини та не ігнорируйте питання, що від неї надходять. У випадку, коли ви не знаєте відповіді, спробуйте разом з дитиною відшукати її в інтернеті.
Ø Розташовуйте комп’ютер у загальній кімнаті, щоб легше здійснювати контроль щодо поводження дитини з комп’ютером.
Ø Користуйтесь програмами батьківського контролю.
Ø Застосовуйте засоби блокування небажаного контенту і зайвої реклами (AdBlock)
Ø Встановіть програму, що обмежує час роботи за комп’ютером.
Ø Проконтролюйте нік дитини, щоб виключити наявність у ньому особистої інформації та роз’ясніть, що в інтернет-просторі перебувають люди, які можуть використати особисті дані проти неї.
Ø Навчіть дитину вигадувати безпечний пароль, який має складатися принаймні з восьми символів, поєднувати цифри й літери та не містити загальновживаних слів — дозволить їй захистити власну інформацію
Ø Навчіть дитину правилам конфіденційності та поведінки в мережі і необхідності їх самостійного дотримання, оскільки діти можуть відвідувати інтернет у школі або у знайомих, де безпосередній контроль дорослих може бути відсутнім.
Ø Заходьте в інтернет разом з дитиною та навчайте її практичному застосуванню отриманих знань з безпеки в Мережі.
Ø Встановіть налштування безпечного пошуку у Google, YouTube та на інших сервісах, які використовуєте.
Ø Розповідайте дитині, що в Мережі досить часто знаходяться не ті особи, за яких вони себе видають, тому не слід довіряти новим
знайомим, не можна повідомляти їм будь-яку особисту інформацію, в жодному разі не можна зустрічатися з ними у реальному житті. Краще додавати у друзів лише знайомих в реальності людей.
Ø Привчайте дитину ділитися з вами враженнями про відвідання інтернету та розповідати вам про все, що викликало у неї хвилювання.