ПАМ’ЯТКА про недопущення вчинення або замовлення завідомо неправдивих повідомлень про загрози вибуху
ПАМ’ЯТКА
про недопущення вчинення або замовлення завідомо неправдивих повідомлень про загрози вибуху
- недопустимість участі учнів в телеграм-чатах та телеграм-каналах за тематикою «деанонімізації» (Інтернет-спільноти в яких поширюється фото та відео-матеріали завідомо неправдивих повідомлень про загрози вибухів, процесу евакуації та перевірки об’єктив «мінування», надсилаються повідомлення з проханням «замінувати» навчальні заклади, тощо)
- кримінальна та адміністративна відповідальність за здійснення чи замовлення завідомо неправдивих повідомлень терористичного характеру та штрафів відносно батьків учнів;
- переважна більшість повідомлень терористичного характеру про «замінування» навчальних закладів надходять на прохання учнів та студентів, котрі є підписниками вищевказаних Інтернет-спільнот у месенджері «Telegram».
- недопустимість здійснення чи замовлення завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності, вказані дії можуть мати негативні наслідки;
Все частіше із засобів масової інформації ми дізнаємося про фейкові повідомлення щодо мінування тих чи інших об’єктів. Подібні повідомлення становлять небезпеку не лише, створюючи паніку у суспільстві, а й відволікаючи фахівців спеціалізованих служб від виконання важливої роботи, змушуючи кидати значні матеріальні та людські ресурси для перевірки чийогось невдалого жарту чи спалаху хворої уяви.
Вартість виїзду саперів в середньому коштує 3000 гривень, пожежного розрахунку 1000 гривень і в подальшому кожен час роботи екстрених служб вартує державі в середньому 2000 гривень.
За надсилання завідомо неправдивих повідомлень терористичного характеру передбачена кримінальна відповідальність за ст. 259 КК України:
ч. 1 – завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років;
ч. 2 – те саме діяння, якщо об’єктами завідомо неправдиве повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.