День пам’яті жертв Бабиного Яру
29 вересня в Україні та світі відзначають 80-ті роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голокосту.
Для того, щоб здобувачі освіти Рудківської гімназії усвідомили важливість толерантного ставлення до інших народів, вчителями історії було проведено ряд заходів .
Дяченко Т.Д. провела виховну годину-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття».
Під час бесіди, Тетяна Дмитрівна розповіла про події, пов’язані з трагедією в Бабиному яру, який став могилою десятків тисяч євреєї, а також українських патріотів, військовополонених, ромів та інших громадян. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї.
Після вступної бесіди здобувачі освіти переглянули фільм « Розсекречена історія. Бабин Яр».
Вчитель історії Макарчук Р.М. разом з учнями 9 класу, підготував та провів лінійку пам’яті “Трагедія Бабиного яру”.
Під час лінійки діти поринули у той час, коли в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста. За два роки окупації Бабин Яр перетворився на величезну братську могилу десятків тисяч знищених військовополонених, заручників, а також українських патріотів і партизан, ромів, моряків Дніпровської флотилії й в’язнів Сирецького концтабору.
Упродовж десятиріч в Україні гідно увічнюють пам’ять жертв Бабиного Яру, євреїв і представників інших народів. Тому під час лінійки усі учні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Бібліотекарем була оформлена літературна виставка "День пам’яті жертв Бабиного Яру".
Ми маємо пам’ятати трагедію Бабиного Яру. Ми маємо молитися за безневинно убієнні душі. Лише наша пам'ять може заспокоїти їх. Ми маємо пам’ятати Бабин Яр для того, щоб така трагедія не повторилася. Ми – Люди!
Фото за посиланням ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ БАБИНОГО ЯРУ